STRAVA

Dostat se dnes ke kvalitní potravě může být složité. Asi i proto se pohybuji hodně u moře, kde je to v tomhle ohledu přeci jen jednodušší a krmím se potravou z moře. Když mohu, piji vodu z pramene.

man and woman bathing on running water
Photo by Artem Bali on Pexels.com

   Chcete-li se alespoň jednorázově nakrmit mořskými plody a rybami, které krásně vyrovnávají náš prostředím a umělou potravou zničený hormonální systém včetně štítné žlázy, doporučuji se nakládat alespoň jednou ročně v moři a pojídat místní stravu třeba v mém oblíbeném regionu ve střední Dalmácii. Doporučuji se tam podívat před a po hlavní sezóně, tedy květen, červen, září, říjen. Služby jsou sice poněkud omezenější a moře může být i chladnější, ale za ten klid a pohodu to stojí. Navíc letos bylo moře první tři týdny v červenci chladnější než v předchozích dvou měsících!

IMG_20180707_143409

   P.S. Syn si přál rybářský prut, tak jsem mu ho koupila. Jeho rybaření ale skončilo bohužel s tím, že ani já ani on nemáme žaludek na to chycenou rybu zabít (i když k večeři by jsme si ji dali rádi) nebo jí i vytáhnout háček z úst (a dívat se na to, co jsme ji rybařením způsobili) a pak ji hodit zpět. Takže zde jsem jako správný člověk pokrytec. Když ji zabije někdo jiný a ideálně i vykuchá, přeci jen mi chutná.

radanek

 

© Daniela Bohatá 2018

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close