PŘEDNÁŠKY A BESEDY CZ/SK 2019🚗🚂✈

Foto: Povídaní v Napajedlích a nealko pivo se 💚 na řece Neretvě v Konjici, Bosna a Hercegovina.

Bosenské údolí pyramid

Místo s potenciálem pro rozkvět ženy 

 AKTUÁLNĚ:

5.3.2019 Bosenské pyramidy v knihovně v Luhačovicích od 17:00.

26.3.2019 Bosna a Hercegovina – prezentace knihy Brno – Dubrovský.

28.3.2019 se moc těším na povídání v UHERSKÉM BRODĚ.

Bosenské pyramidy  Daniela Bohatá 28.3.2019.jpg

19.února 2019 proběhla beseda v Knihovně BBB v Uherském Hradišti na téma: 

Bosenské údolí pyramid -místo s potenciálem pro ROZKVĚT ZDRAVÍ A VĚDOMÍ

uh knihovna

20.2.2019 Bosenské pyramidy v knihovně ve Starém Hrozenkově od 17:00. Hrozenkov

19.ledna 2019 od 17.15 do 18.00 proběhlo povídání na Cestovatelském mišmaši – food festival – Sokolovna Napajedla: Bosenské dobroty, vodopády, hory a pyramidy

Další TÉMATA BESED pro rok 2019:

Bosna a Hercegovina – divoká a krásná

     Voda je klíč. V Bosně a Hercegovině je vody obrovské množství. Teče v průzračných řekách, padá krásnými vodopády, povaluje se v horských jezerech, a vyvěrá na mnoha zajímavých místech. Bosna a Hercegovina nabízí kulturu nám blízkou a přesto hodně exotickou. Stýkají se tu všechna hlavní evropská náboženství a vlivy různých kultur. Necelých 1000 km z ČR je také bosenské údolí pyramid, kam poslední roky jezdí mnoho českých i slovenských turistů. Návštěva tunelů, které se nachází pod pyramidami má blahodárný vliv na zdraví. To a ještě mnohem více Vám poví Daniela, cestovatelka, průvodkyně, překladatelka a vydavatelka knih původem ze Zlína, duší z Balkánu.

Bosenské údolí pyramid

Místo s potenciálem pro ROZKVĚT ZDRAVÍ A VĚDOMÍ

BOSENSKÉ PYRAMIDY SLUNCE, MĚSÍCE, DRAKA A LÁSKY
     V zemi hor, řek a vodopádů, 1000 km od Prahy, je možné navštívit bosenské údolí pyramid. V této besedě se do něj společně podíváme. Dozvíte se, kdy a jak se tam nejlépe podívat a co ještě zajímavého můžete na cestě k dosud nejvyšší archeologicky zkoumané pyramidě světa vidět. Udolím pyramid a dalšími přírodními i kulturními krásami Bosny a Hercegoviny Vás provede zkušená průvodkyně, lektorka jazyků a cestovatelka Mgr. Daniela Bohatá.

🎄📖 eBook BOSENSKÁ PYRAMIDA SLUNCE🎄

 

PŘIPRAVILA JSEM PRO VÁS NOVÉ TÉMA:

BOSENSKÁ RŮŽE, VÍNO Z HERCEGOVINY, VODA A OHEŇ

bosenská růže

Dalmácie – kamenné vesničky, tradice, skvělé jídlo a zpěv

     Kamenné usedlosti, olivy, víno, tvrdá práce, zpěv. Tak popisuje Dalmácii před sto lety významný český folklorista. Dnes je Chorvatsko, a konkrétně jeho nejjižnější část, jednou z nejoblíbenějších destinací českých turistů. Nabízí ale zážitky i velmi nekomerční. Podívejte se s Danielou pod povrch turistického povyku těchto míst, které kromě tradičních turistických mořských lákadel nabízí divokou přírodu, vysoké hory, slunečné, ale i velmi bouřlivé klima, delfíny i prastarou a již i místními dávno zapomenutou zajímavou minulost. Makarska, Brist, Primošten, Brač a další místa, ve kterých najdete krásné pláže, čisté moře, ale i ještě stále živé prastaré tradice a příběhy. Více fotografií na webu www.strednidalmacie.cz

NOVÉ TÉMA NA PŘÁNÍ:

Kam cestovat v roce 2019 a jak se domluvit za 3 měsíce.

S jazyky do světa a na ty nejkrásnější pláže a hory za hubičku a co by kamenem dohodil. 

     Učení se jazykům je o otevírání se jazykům. Porozumnět jazyku znamená porozumnět sobě, jazyku samotnému a druhému člověku. Je to tedy o naslouchání sobě, druhému a teprve potom znalosti jazyka. Mnoho z nás má různé bloky, které jsme získali většinou ve škole při různých drilových šílenostech a hromadných pokusech stresem a učením nazpamět k „ovládnutí“ ještě navíc „cizího“ jazyka. Vysvětlím Vám, proč se člověk nejlépe učí jazyku, když je nikoliv vystresovaný, ale zrelaxovaný. Ukážu Vám, jak zrelaxovaný při studiu být a jak si studium/výuku užít. Povím Vám, co vše Vám pomůže k úspěšné komunikaci v cizím jazyce v autentických situacích.

     Provádím studenty vědomým procesem porozumnění jazyku a schopnosti domluvit se. V mnoha případech stačí k velkému pokroku jen tři měsíce. V případě, že máte hodně volného času a chuti třeba jen šest týdnů. Já jsem se naučila komunikovat anglicky, německy, bosensky, chorvatsky, srbsky. Znám základy ruštiny, holandštiny, latiny a ještě pracuji na italštině a španělštině. Vyučuji anglickému jazyku. Mám praxi na ZŠ/SŠ/VŠ. Vedla jsem také metodické semináře pro učitele anglického jazyka. U nás i v zahraničí.

Daniela

     Milovnice divoké přírody, kultur, jazyků a dávné historie. Cestuji pro radost a a pro zdraví. Když mám možnost, ráda na cestách provázím další lidi. Nejsem žádný extremista, většinou cestuji se synem. Spíše než nějaký dobrodruh jsem své objevování pojala jako splnutí s místní kulturou a lidmi. Naučila jsem se jejich jazyk(y) a vyzkoušela si jejich způsob života. Miluji místní kvalitní stravu, respektování odpočinku jako součást denního stereotypu, ohromný počet slunečních dní na pobřeží a dechberoucí výhledy z ohromných pohoří. Nejkrásnější zážitky jsou pro mě koupání v ledových vodopádech a řekách.
ja
© Daniela Bohatá 2018 💖

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close